Doprava budoucnosti Za sebe

Odměna: 15 000,- 7 000,- a 5 000,-

Název klienta: Creative Dock

100%
Projekt byl ukončen

Jednou větou

Hledáme nápady na možnosti dopravy v blízké budoucnosti

Neustálý vývoj technologií umožní v budoucnu i rozvoj způsobů dopravy. Dostat se z místa na místo pro nás bude čím dál snazší.

 

Zkusme si schválně představit, jak bude vypadat doprava v roce 2021.

Myslíte si, že lidé budou v budoucnosti pořád vlastnit auta? Možná je budou vlastnit, ale nebudou je muset řídit, auta budou mít takového autopilota.

 

Je také možné, že dnešní auta, vlaky, MHD, kola a letadla doplní jiné technologie. Dokážete si třeba představit, jak lidé tyto technologie budou využívat? V Las Vegas byl např. představen první autonomní dron s lidskou posádkou. Do toho dronu si člověk jen sedne, zmáčkne tlačítko kam se chce dostat, dron se sám vznese a přistane v cíli.

 

Je víc než možné, že v používání dopravních prostředků bude hrát určitou roli Váš chytrý telefon a vaše “internetová identita” (Facebook, nebo jiný profil). Budeme třeba řídit auta přes mobil? Nebo se více rozšíří car-sharing či bike-sharing, ovládané jen přes mobilní aplikaci...

 

A zkuste se i zamyslet, jak se lidé v budoucnu vypořádají s cestovními situacemi jako: cesta do práce, dostat děti do školy a na sport, nákup potravin, víkendové výlety atd.? Budou v budoucnu nové důvody proč cestovat, či ne?

 

 

A v rámci těchto představ bychom Vás požádali o následující zpracování dvou situací z roku 2021:

Situace 1:

Je rok 2021. Je Vám 25 let. Vy a váš partner přemýšlíte o společném bydlení a o dětech. Hledáte větší byt, nebo menší dům k pronájmu, ale vedete debatu se svým partnerem o tom, zda-li potřebujete auto, či ne. (pozn.: debata nejsou pouze racionální argumenty, ale také emoce) 

Představte si jaké možnosti mohou být v roce 2021.

Napište obě strany debaty s Vaším partnerem – co každý partner preferuje a jaké jsou pro a proti různých možností v budoucnu. (alespoň 5 pro a 5 proti)

Sitauce 2

Oba jste právě u konce diskuze, ale zazvoní Váš telefon a realitní makléř Vám sdělí, že potencionální byt je dostupný k prohlídce a také, že je nutno se dostavit co nejdříve, protože jde o žhavou nabídku. Jste na chatě někde mimo město (55 km).

Jaká by byla nejrychlejší cesta do bytu v roce 2021? (zkuste si představit, jak by doprava vypadala v roce 2021)

 

Nejlepší nápad odměníme částkou 15 000,-, druhý nejlepší pak částkou 7 000,- a třetí 5 000,-

 

 


Doprava budoucnosti

I přes horké léto dorazilo mnoho různých názorů a představ, jak by mohla vypadat doprava budoucnosti. Moc děkujeme!

Creative Dock se pro svůj projekt nejvíce inspirovali od Tibora ze Slovenska a dvou Ondrů z Čech:) Kluci, moc gratulujeme k odměnám. Oba Ondrové už uspěli na Future Bakery po několikáté, pro Tibora je to sladká premiéra:) Tak jen tak dál!

FutureBakery

Další zajímavé projekty