Házená není pro šampóny Za sebe

Odměna: 5 x 10 000,-

Název klienta: Český svaz házené

100%
Projekt byl ukončen

Jednou větou

Hledáme názory a způsoby, jak nakopnout Házenou v Česku

Víte, jaké jsou nejoblíbenější sporty u nás? Jsou to fotbal, cyklistika, lední hokej, volejbal, plavání, tenis, běh, lyžování, badminton a florbal.

Z pohledu sledování jednotlivých sportů v médiích jsou to lední hokej, fotbal, motoristické sporty, lyžování a snowboarding, atletika a tenis.

Oba žebříčky mají jednu věc společnou; chybí tam házená.

 

Házená je v mezinárodním měřítku obrovským sportem, který se hraje ve více než 200 zemích. Je to také od roku 1972 sport olympijský, pokud se porozhlédneme v sousedních zemích tak např. v sousedním Německu je to druhý nejpopulárnější sport s 1.000.000 registrovaných hráčů a i v ostatních evropských zemích (Francie, Španělsko, Dánsko, Švédsko, Maďarsko, Polsko) patří mezi velmi medializované druhy sportů.

 

V minulosti (byť dnes již dávné) jsme i my patřili k evropským a světovým velmocem, kdy se tehdejší ČSSR stalo mistry světa (1967) a dvakrát jsme byli stříbrní. Poslední velký úspěch zaznamenal klub Dukla Praha, když v roce 1984 vyhrál Pohár mistrů evropských zemí (obdoba fotbalové Champions league).

 

A víte kdo se v roce 2010 stal nejlepším házenkářem světa? Odchovanec Dukly Praha, Filip Jícha.

 

A přesto se házené u nás nedaří tak, jak by si zasloužila.

Proč není pro rodiče natolik atraktivní, aby své děti nasměrovali cestou házené už ve škole?

Někdo říká, že je to sport příliš kontaktní a nechce své děti vystavovat riziku zranění.

Někdo zase říká, že vlastně neví, co od házené čekat ve smyslu sportovního výkonu. A někdo namítne, že to není sport, který by byl dost sexy.

 

Málokdo to asi ví, ale házená je sport, kde potřebujete průpravu z atletiky, úpolových sportů a gymnastiky. Takže čtyři sporty v jednom. Zároveň je základní házenkářský pohyb postaven na jednom z nejpřirozenějších pohybových projevů, a sice hodu.

Ne každý to ví, ale házenou nezvládne jen tak někdo; potřebujete výjimečnou koordinaci a především neskutečně dynamický výkon po celou dobu zápasu.

Je to sport, kde padá nejvíc gólů ze všech kolektivních sportů. V průměru každých 6 sekund je nový útok. Je to hra, která je napínavá až do konce, protože většinou se rozhoduje až v posledních 10ti minutách zápasu. Je to sport, který nemůžete “odchodit” nebo “zabetonovat” za žádného stavu zápasu (byť vedete třeba o 5 gólů).

Je to sport pro lidi, kteří se nebojí schytat tu a tam pořádnou ránu; rozhodně to není sport pro “šampóny”:-). Dokonce ti, kteří házenou někdy hráli, se nebojí přirovnat ji k menšímu rugby.

 

To zní docela lákavě, ne? Sport, na který nemá jen tak někdo, kde makáte bez chvilky oddechu každý zápas sezony.

 

Tak proč zatím není tolik zajímavý pro diváky a především pro mladé, resp. jejich rodiče?

 

Český svaz házené se teď chce zeptat Vás, co si o házené myslíte a co byste jí doporučili?

V čem Vás baví?

A naopak, v čem ne/proč Vás neoslovuje?

Jak oslovit rodiče dětí, aby jí dali přednost před ostatními sporty?

Co u házené postrádáte?

Jaké informace o ní postrádáte?

Jak by se házená měla tvářit a co by měla dělat a podnikat, aby Vás začala zajímat?

Nejvíc nás zajímají Vaše názory a nápady, jak nakopnou házenou u nás, aby jí začalo hrát co nejvíc lidí.

 

Pro každé z 5-ti nejlepších řešení máme připraveno 10 tisíc korun.

 

Držíme palce


Házená není pro šampóny

ČSH i my moc děkujeme za skvělé postřehy, které jste poslali. Byly vybrány super nápady, které pomůžou nakopnout házenou u nás:) Gratulujeme Zbyňkovi, Mirkovi, Mariánovi, Martinovi a Jaroslavovi k výběru i k odměně 10 000,-:) 
Každý z těchto autorů pochází z jiného prostředí, jeden je z oblasti reklamy, druhého vymýšlení zas jen baví jako koníček. Třetí studoval sportovní management. Čtvrtý házené vůbec nerozumí. Pátý je sportovec. A přitom každý z nich poslal výborný pohled na problematiku. Díky!

FutureBakery

Další zajímavé projekty