Došel mi cash Za sebe

Odměna: 3 x 5 000,-

Název klienta: Creative Dock

100%
Projekt byl ukončen

Jednou větou

Startup Creative Dock hledá platební metody budoucnosti. Chceme vymyslet jak usnadnit finanční transakce mezi lidmi i jak zjednodušit běžné bezhotovostní platby.

Představte si…

 

Jste v restauraci, poobědváte a najednou zjistíte, že neberou karty a Vy u sebe nemáte žádnou hotovost. Možná to za Vás kamarád zatáhne a Vy mu peníze dáte příště. Musíte si to pamatovat nebo někam zapsat. Podruhé se to stane zase a u kamarádů jste už za losera. Chcete peníze vrátit, ale jak? Jdete hledat bankomat, nebo prostě pošlete částku příteli na účet. Celé to zabere zbytečně moc přemýšlení, času a klikání. A čas jsou peníze. Co kdyby to šlo celé vyřešit třeba posláním jedné SMS nebo ještě snáz?

 

Štve Vás, že sebou musíte pořád nosit hotovost a spoustu karet? Zapomněli jste si doma peněženku a jste nahraní a dneska se prostě nenajíte? Nemáte přehled kolik na které kartě máte peněz?

 

Máte pocit, že Vás v hospodě vždycky při placení nějak natáhnou? Že těch čárek při placení piva bylo nějak víc? Není nějaký jednodušší způsob jak si vést evidence plateb a jak v hospodě platit?

 

3x denně si jdete dát espresso do oblíbené kavárny a pokaždé musíte tahat peníze z peněženky? Nešlo by to celé nějak snáz?

 

Je spousta věcí, které nás všechny během placení štve nebo zaberou moc času a my bychom to rádi změnili. Věříme, že platba hotovostí je přežitek, a tak se chceme soustředit na bezhotovostní platby prostřednictvím mobilních zařízení.

 

Časy se mění

 

Naštěstí skupinka osvícenců už začíná prosazovat nové možnosti plateb pomocí mobilních zařízení, jako třeba Apple pay https://www.apple.com/apple-pay/ nebo taxíky Uber, do jejichž aplikace si člověk prostě jednou nahraje kreditní kartu a pokaždé když si UBER zavolá, se mu prostě jen automaticky strhne částka z karty https://www.youtube.com/watch?v=tQlgavP5cmo.

 

My bychom chtěli jít ještě dál a vymyslet další vychytávky v oblasti bezhotovostních plateb.

 

Co chceme od Vás? Odpověď na pár otázek:

 

  1. Co Vás v souvislosti s bezhotovostními platbami nejvíc štve? Co nefunguje nebo jaké problémy v souvislosti s placením nejčastěji zažíváte?
  2. Jaká inovace v oblasti mobilních plateb či posílání peněz Vás v poslední době nejvíc zaujala nebo Vám usnadnila život?
  3. Jak si představujete, že budou probíhat platby v budoucnosti (za 5 let a za 50 let)?

 

A teď trochu tvrdší oříšek – vyřešit 3 problémy - nemusíte složitě rozebírat technické řešení. Spíš nás zajímá, jak by to mělo vypadat z pohledu Vás - uživatele.

 

  1. Jak by mělo vypadat co nejjednodušší posílání peněz mezi lidmi?
  2. Jak zjednodušit bezhotovostní platby a jak byste chtěli platit bez hotovosti v obchodech?
  3. Jak vyřešit libovolný další problém, který vás v současné době štve v oblasti bezhotovostních plateb (například vezete přátele autem a potřebujete od nich vybrat peníze na benzín, nebo společně cestujete a potřebujete si vést evidence plateb a pak si peníze nějak rozposílat, nebo třeba potřebujete zaplatit parkování a nemáte drobné na automat,....)?

Moc se těšíme na Vaše nápady, postřehy, myšlenky. Na vypracování máte čas až do 10. srpna.


Došel mi cash

Creative Dock se ze spousty zajímavých i fantastických nápadů nakonec inspirovali návrhy od Evy, Víta a Karla. Moc díky!

FutureBakery

Další zajímavé projekty