Zonky.com hledá piloty na testovací jízdy Za sebe

Odměna: 50 - 100 x 2 000,- Kč Výhodnější úrok a osobní přístup

Název klienta: Zonky.com

100%
Projekt byl ukončen

Jednou větou

Peer-to-peer platforma Zonky.com hledá 50–100 slušných lidí, vás, vaše přátele, jejich přátele a známé, kteří si chtějí přefinancovat svoji půjčku a pomůžou otestovat novou službu. Každý z účastníků pilotu, který projde skóringem a pomůže službu zlepšit, získá 2.000 Kč. K tomu navrch i výhodnější úrok a osobní přístup.

Poprvé nás klient požádal o zapojení uživatelů do reálného testování produktu nebo služby. Takže na tomto projektu se nebude až tolik vymýšlet, ale spíše hodnotit a dávat návrhy na zlepšení po otestování.

Zonky.com už znáte. Je to nová služba, kde si lidé půjčují mezi sebou. Přede dvěma týdny se spustila beta neboli pilotní fáze. Klient testuje a řeší systém, jeho fungování, ale i úzká místa a to, co nefunguje. Do toho si pročítá vaše nápady na spuštění platformy po pilotu. Takže najednou probíhá klasický reálný rozjezd nové služby a do toho testování a vymýšlení neboli něco podobného výměně všech čtyř kol za jízdy.

 

Už je registrováno několik set klientů, kteří si chtějí půjčit, a zároveň je evidováno několik set investorů, kteří jsou ochotni půjčit. Navíc momentálně čeká na registraci několik tisíc lidí.

 

No a první úspěch je, že díky uzavřenosti systému už dokonce první dva klienti získali svoje půjčky za férových 5,99 % a 6 %.

 

Jelikož je systém postaven na důvěře a jenom tak může nabídnout nejlepší podmínky, aby na tom všichni vydělali, klient zapojil do první fáze přátele, přátele přátel, známé a další doporučené osobnosti. A stejně tak chce postupovat i při testování další části služby.

 

Takže tím, že vás oslovuje, dokazuje, že lidi na Future Bakery už bere jako své známé.

 

Tentokrát nejde o klasické půjčování si, ale o refinancování už existujících půjček. Protože je vidět, že kromě zájmu o férové půjčky mají lidé zájem i o vylepšení podmínek toho, co už mají půjčené. A než se tato část spustí, klient ji potřebuje otestovat na malém vzorku lidí.

 

Proto nabízí 2.000 Kč každému, kdo si chce reálně refinancovat půjčku, projde skóringem a na konci procesu si i reálně půjčí.

 

Při předpokladu ideální, a zatím průměrné, úrokové sazby na úrovni 6 % vlastně nikdo nic neriskuje, a naopak na tom může jenom vydělat:

 

  1. Je to výrazně výhodnější než si půjčit u banky, o lichvě nemluvě.
  2. Když si pomocí Zonky.com refinancuje půjčku v hodnotě 100.000 Kč, rovnou dostává 2 % (2.000 Kč), takže v reálu se může dostat i na 4 %.

 

Jediné, co musí testovací pilot udělat, je projít skóringem a dát hodnocení služby. A na Zonky.com se ani nemusí objevit jeho/její jméno, může použít jméno uživatelské.

 

V této fázi Zonky.com neřeší, zda si uživatel vezme plných 2.000, nebo se o ně podělí s tím, kdo ho doporučil, to je čistě na vás.

 

Ale to, co Zonkyho nejvíc pálí, je, aby zájemci byli z okruhu známých, a jelikož potřebuje otestovat službu co nejdříve, je ochoten nabídnout pilotům odměnu.

 

Což je fér.

Další zajímavé projekty